Szakmai gyakorlaton a diákok

Lassan félidejéhez érkezik a nyári szünet, de az iskolában ilyenkor sem áll le teljesen az élet, mint azt sokan gondolják. Számos feladat vár tanárokra, diákokra egyaránt, hiszen nyáron kerül sor a tanulók intenzív szakmai gyakorlatára is.

Iskolánk kiváló kapcsolatot ápol azokkal a helyszínekkel, amelyek idén is fogadják tanulóinkat a szakmai gyakorlatra.

10. osztályos szociális gondozó-jelöltjeink július 13-tól két hetet töltenek Pápán, ahol a Gróf Esterházy Kórház ápolási és krónikus osztályán végezhetik nyári gyakorlatukat és szerezhetnek értékes tapasztalatot a szakmában.

Szintén két hetet töltenek a devecseri idősotthonban (Veszprém Megyei Idősek Otthonainak Egyesített Szociális Intézménye 1. számú telephely Devecser) július 4. és 15. között. Feladataik közé tartozik, hogy részt vegyenek az idősek, betegek ellátásában, a szakápolók felügyelete mellett segítsenek az ellátásukban és a napi teendőkben.

A 9. osztályosok július 13-tól töltenek két hetet ugyanebben az idősotthonban Devecserben, majd két hetet házi gondozással devecseri (4 fő), tüskevári (2fő) és somlóvásárhelyi (2fő) helyszíneken.

Hegesztő tanulóink gyakorlati helyét, ahogy év közben, nyáron is a DGA Kft. biztosítja. Ez a gyakorlat már június 13-án elkezdődött, és július 15-ig tart.

A gyakorlati helyeknek köszönettel tartozunk, hogy minden évben fogadják az iskola diákjait!
Tanulóink munkájára, helytállására pedig az idén is épp olyan büszkék lehetünk, mint a korábbi években!

MMSZ MMSZ