Gyakorlat, és újra csak gyakorlat

A szakképzési intézmények számára – mint a miénk is – kiemelkedően fontos, hogy diákjaikat megfelelő gyakorlati tapasztalattal, azonnal használható, piacképes tudással bocsássák útjukra. Hiába tudná valaki felsorolni a hegesztés összes eljárását, ha a munkapadnál nem tudna elkészíteni egy jó minőségű varratot. Ugyanígy a szociális gondozás alapelveit ugyan ismerni kell, de ha valaki foglalkozott már rászoruló emberekkel, egészen másképp lát a feladatához.

Nekünk itt Devecserben szerencsénk van, hiszen diákjaink kiváló cégeknél, intézményeknél szerezhetik meg a munkakezdésükhöz elengedhetetlen gyakorlatot. Néhány mondatban hadd mutassuk be, hol is szerzik meg gyakorlatukat tanulóink. Részben azért, hogy a jövőben nálunk tanulók és szüleik tudják; mi valóban használható, magas színvonalú képzést adunk, amit részben gyakorlati helyeink is garantálnak. Másrészt azért, mert ezek az intézmények, évek óta megbízható és kiváló partnereink a képzésben, amit nem tudunk elég gyakran megköszönni.

A Veszprém Megyei Idősek Otthonainak Egyesített Szociális Intézménye az ország egyik leghaladóbb, legeredményesebb ilyen szervezete, amelynek munkája példaértékű több más, hasonló megyei szervezet számára. Öt telephelyükön, amely közül egy Devecserben található kiemelkedően humánus, és magas szakmai színvonalú munkát végeznek, amelynek középpontjában az idős gondozottak önállóságának minél hosszabb megtartása, és mindennapjaik teljesebbé tétele áll.

A pápai Gróf Esterházy kórház, szociális gondozást tanuló diákjaink másik gyakorlati terepe szellemiségével, mindennapjaival kiválóan illeszkedik iskolánk lelkületéhez. A humánus bánásmód mellett az ott dolgozók és ellátottak szakmailag is példaértékű munkát végeznek, és örömmel tölt el bennünket, hogy tanulóink ezen a példán tudják elsajátítani a szakma fogásait.

Hasonlóan szerencsés helyzetben vannak hegesztő tanulóink is. A DGA Gépgyártó és Automatizálási Kft. megbízható partnerünk a diákok képzésében, és a folyamatosan fejlődő, korszerű technológiai háttérrel működő vállalkozásnál a gyerekek nem csak a munka technikai ismereteit, de szeretetét is megtanulják. A nagymúltú cégre mindig számíthatunk, ha az utánpótlás neveléséről van szó, és ez nagyon fontos szakmai oktatásunk színvonalának megőrzéséhez, fejlődéséhez.