Szakmai találkozó

2014. április 1 – jén került sor a szociális gondozó és ápoló szakmát tanulók és tanítók szakmai találkozójára Pátyon a Gondviselés Házában, melyen a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Devecseri Szakiskola is részt vett.
Kuriózumnak számított, hogy egy működő intézményben kerülhetett megrendezésre a találkozó, ahol a résztvevők megtekinthették a különböző foglalkozásokat – foglalkoztatásokat, betekinthettek működésébe.
A jó hangulatú, családias rendezvényen a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Szociális Gondozó és Ápoló Szakiskola látta vendégül, a Farkas Edit Római Katolikus Szakképző Iskola és Kollégium, a Szekszárdi Kolping Katolikus Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Devecseri Szakiskola tanulóit és képviselőit.
Iskolánk, a diákok által készített prezentáció segítségével nyújtott betekintést a testvér intézmények számára a Devecserben végzett mindennapi munkába.
A nap zárásaként a tanulók szakmai feladatlapot töltöttek, míg kísérőik az oktató – nevelő munka során felmerülő kérdésekben mélyültek el, osztották meg tapasztalataikat.

MMSZ