Spanyol vendégdiákok iskolánkban

2014. szeptember 22. és október 2. között a Zaragoza Dinamica iskola tanulói vendégeskeskedtek intézményünkben.
A látogatásuk az Európai Uniós pályázat, a Leonardo da Vinci Projekt keretében valósult meg, célja pedig a hegesztési ismeretek bővítése, hegesztési gyakorlatok végzése, valamint iskolánk új virtuális hegesztő szimulátorának kipróbálása és azon hegesztési feladatok végzése volt.
Látogatásuk ideje alatt szakmai és szabadidős programokat szerveztünk számukra iskolai és iskolán kívüli helyszíneken.
Szakmai program keretében gyárlátogatásokon és hegesztési gyakorlatokon vettek részt. Ellátogattak az Ajka Kristály, a Balatonfüreden működő Termelési Logisztikai Centrum és a DGA Kft. nemesgulácsi üzemeibe is. Gyakorlati feladataikat iskolánk hegesztő szimulátorán virtuálisan, a DGA Kft. devecseri tanműhelyében pedig élőben hajthatták végre. A tanulók nagy érdeklődést mutattak minden szakmai program iránt és örültek, hogy mindent a gyakorlatban is kipróbálhattak tanulóinkkal együtt.
Szabadidős programok részeként a Sárvári Gyógy- és Élményfürdőben pihenhették ki magukat, a kislődi kalandparkban pedig próbára tehették ügyességüket. Megyén nevezetességei közül a Tihanyi Apátságot és Veszprém várát tekinthették meg.
Devecser város vezetése aktívan segítette a vendégtanulók programjának bővítését, hiszen buszon városnézés során mutatták be nekik településünket, és a vörösiszap katasztrófáról szóló filmet megtekintették, mely megrázó élmény volt számukra is.
Sor került egy nemzetközi futball körmérkőzésre is, melynek résztvevői a spanyol vendégeken kívül a Devecser SE és iskolánk csapata volt. Helyszínül a Máltai Kert pályája szolgált. A győztesként a Devecser Se csapata került ki, a fődíjul szolgáló tortát pedig, -melyet a Somló Környéki Gyermekházak biztosított- közösen fogyasztották el.
Az ajkai Judo Club vezetője Fazakas Tamás, aki egyben testnevelő kollégánki is judo bemutatót és edzést is tartott vendégeinknek
A búcsúestre a város jóvoltából Molnár Levente Pincészetében került sor, mely vidám hangulatban telt el. Másnap reggel október 3-án pedig indultak a reptérre a honvággyal teli spanyol csapat.
Iskolánk számára is nagy élményt jelentett a spanyol vendégekkel töltött két hét és reméljük, hogy továbbra is kapcsolatban maradhatunk Intézményükkel.

Képek megtekintése:

MMSZ