Finnországi élményeink első napjai

2017. 03. 12-én indult utunk az 1800 kilométer távolságra levő Savonlinna városába, ahova repülővel és busszal utaztunk.
Másnap egy finom reggeli és kellemes vendéglátás után az iskola szakképzési részlegeit látogattuk meg, ahol bemutatták az iskolában oktatott szakmák képzési helyét. Teljesen elkápráztatott bennünket az intézmény fejlett infrastruktúrája és összehangolt működése.
A délután folyamán a regionális múzeumban jártunk, ahol a környék természeti csodáiba és múltjába nyertünk betekintést.
Kedden nagy meglepetésünkre indulhattunk a hegesztőversenyen is, így az első hegesztett munkadarabunk máris versenydarab lett. Farkas Ruben kategóriájában a 4., míg Szalai Arnold a 7. helyezést érte el. Nagyon büszkék vagyunk rájuk!
A délutánt az ország legnagyobb múzeumában, a Lustoban töltöttük, amelynek jelentése évgyűrű. A múzeum a finn erdőgazdaság történetének és természetének bemutatóhelye. Lenyűgöző volt, hiszen nem egy szokványos múzeumot láttunk, ezt a képek is bizonyítják.
Szerdán a környék legnagyobb hegesztőüzemét, egy papírgyár-építő vállalatot látogattunk meg. A Savonlinna Works az Andritz csoport tagjaként papírgyárak cellulózmosóinak hegesztésével és gyártásával foglalkozik. Délután a tanműhely "rabjai" lettünk és végre ismét mi is újra hegeszthettünk."

További fotókért kattintsatok a linkre:

MMSZ MMSZ MMSZ MMSZ